+372 44 27 246
info@tennisehall.ee

Jõusaal

jousaal-header

Keskuse teisel korrusel asub avatud seintega, modernselt sisustatud jõusaal. Merele ja tenniseväljakutele avaneva vaatega saalis on kasutusel Saksa firma Gym 80, Sygnum seeria jõumasinad ja -pingid ning uusimad trenaþöörid Itaalia firmalt Technogym.

Vaata lisaks: jõusaali hinnakiri või jõusaali galerii.

Jõusaali trenazöörid

Reied, kükk. Kaldpingil on võimalik ise reguleerida soorituse kiirust mõjutades erinevaid lihaskiude (kiired-aeglased kaldpingil on algajal hea alustada oma võimete tundmaõppist koormus ei lange otse peale, sobib ka tugevamale treenijale kuna raskusi saab tõsta kuni 600 kg. 04002 kangiga kükid on kõige sobivamad erialaseks ettevalmistuseks ei ole nii statsionaarne kui kaldpink võimaldab dünaamilisemat liikumist, harjutuste varieerimise võimalused, suurendamaks koormust just enam treenimist vajavatele jalalihastele.

Reie esikülg. Sääresirutaja toonuse tõstmiseks parim mehaaniline pink, on mõeldud just ühesuunalise kindla liigutustegevuse jõutoonuse arendamiseks sobib ka taastusraviks.

Reie tagakülje arendamiseks on parim mehaaniline pink just esiküljele vastupidine tegevus, kindlasuunaline kehale omase trajektooriga liigutustegevus, samuti sobib reietagakülje vigastuse taastusraviks.

Reie lähendaja. Parim mehaaniline pink reielähendaja toonuse tõstmiseks, lähendajat iseloomustab suhteline nõrkus ning seetõttu on selle arendamine pikaajaline ning juurdeviivate harjutustega raskendatud. Antud pink on võimalikest variantidest parim. Sobib samuti taastusraviks.

Reie eemaldaja. Vastassuunaline tegevus on lähendajale lõdvestuseks ning eemaldajale arendav, kindlasuunaline toniseeritud liikumine.

Sääred. Sirutatud jalgadega väiksema raskusega sääresirutaja lihastoonuse tõstmine; 04026 üks parimaid masinaid, mis on suunatud just hüppeliigese ja säärelihaste arendamiseks, harjutuse sooritamise kiiruse saab sooritaja ise valida sõltuvalt püstitatud eesmärgist, raskuseid on võimalik laiaamplituudiliselt valida alates minimaalselt 2-5 kg lõpetades maksimaalse suutlikusega. Kehale omase suunaga liikumine ning amplituud nimetatud lihasgrupi toonuse tõstmiseks.

Kõht. Võimaldab sooritajal kasutada keha tugevdamiseks omaenda keha raskust, vastavalt sirutatud jalgadega suurem ning painutatud jalgadega väiksem koormus, samaaegselt töötavad käsivarre ja kämblalihased säilitades keha asendit, liigset liikumist piirab seljatugi. On õeldud eelkõige alumiste kõhulihaste toonuse tõstmiseks; 04032 – on mõeldud eelkõige kerepöörajate võimekuse suurenamiseks, peamiselt kõhu ja selja lihased.

Selg, trapets, lailihas. Spetsiaalne kaldpink selja lihaste kehalise võimekuse suurendamiseks, lihtsaim ning efektiivseim harjutus; 04032 tõmmete ajal on töös kõik ülakeha ning õlavöötme lihasgrupid, varieerides harjutusi on võimalik rõhutada vajalikke lihasgruppide suuremat tööd nii ülajäsemete erinevaid lihaseid kui ka kere lihaseid toniseerides soovitud lihast. Nimetatud pink on üleüldse ülajäsemete ning õlavöötme erinevate lihasgruppide arendamiseks parim. Nimetatud pink mõjub eelkõige lailihasele ning trapetsile, fikseerides kere eeskülje töötavad dünaamiliselt üksnes seljalihased ning käsivarred, õlavöö. Staatiline pinge on kere eesküljelihastes – töötab praktiliselt terve ülakeha. 04004 selle masina ülaservas on erinevate käsihaarde võimalustega kangid, mis võimaldavad arendada rippes omaenda keharaskusega erinevaid selja ning kõhu lihaseid.

Rind, alumine-ülemine rinnalihas, õlad, käsivars. Ülemiste rinnalihaste arendamiseks üks mugavamaid masinaid istudes surumine, töötavad vastupidiselt 06155 kere eesküljelihased dünaamiliselt ning tagakülg statsionaarselt. 03022 töötavad külgmine rinnalihas ning deltalihas, üks enamlevinuid masinaid rinnalihaste arendamise valdkonnas. Võimaldab arendada rinnalihaseid ning erinevaid käte ja õlavöötme lihaseid erinavates asendites nii ülalt kui alt tõmmates ja ka külgedelt lähendades, võimaldab panna tööle käed nii üheaegselt kui vaheldumisi. Tõmbed ülalt alla suunas istudes nii rinnale kui kukla taha, samuti väga levinud ning eesmärgipärane, kehale omasel viisil. rinnalt surumise pink üldlevinud nii amatööride kui profide seas. Efektiivsematest rinnalihase toonustamise pinkidest. Rinnalihas ei tööta efektiivselt kui ei ole arendatud tervet rinnalihaste kompleksi (ülemine, alumine, külgmine) – harmoonia.

Bitsepts, õlad, käsivars. Põhipink bitseptsi lihastoonuse tõstmiseks, küünarvarrest on käsi fikseeritud, mis seab põhirõhu just kakspea arendamisele, istumine hoiab ära keha liigse liikumise ning aitab säilitada õiget asendit. 04004 alt-ette-üles suunas toimub diagonaalne liigutustegevus bitsptsile omases liikumis suunas, mõlema käega ning vaheldumisi. Sama ja lisaks tõmbed üksnes bitsptsi tööga horisontaal suunas. 04051 hantlid ning pink võimaldavad sooritada istudes kakspea tööd lisaraskusega.

Tritsepts, õlad, käsivars. Töötavad õlavöötme lihased lükates tritsepts. Samamoodi on töös õlavööde ja käed ent teises suunas. Ttõmbed alla suunas pealt haardega võimaldab kolmpea toniseeritud tööd. Erinevates haaretes kolmpea töö fikseeritud alakehaga.